Αθλητικά
ΝΒΑ – Μπακς: Τέταρτη σερί νίκη με ελληνικές υπογραφές
Τα αδέλφια Αντετοκούνμπο και ο Γιώργος Καλαϊτζάκης είχαν τη συμμετοχή τους στη νέα διαδοχική νίκη των Μπακς.
![ΝΒΑ – Μπακς: Τέταρτη σερί νίκη με ελληνικές υπογραφές](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//0a2eec88-24f1-4f42-859e-c651edab567c.jpg)
Την τέταρτη διαδοχική νίκη του σημείωσε το Μιλγουόκι που επικράτησε εύκολα των Ορλάντο Μάτζικ στο Fiserv Forum με 123-92. Τα «ελάφια», που έκαναν ρεκόρ συλλόγου με τη διαφορά των 41 πόντων (77-36) που είχαν στο ημίχρονο, βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 10-8 και δείχνουν σιγά σιγά να βρίσκουν τα «πατήματά» τους μετά από ένα αρνητικό ξεκίνημα στην εφετινή σεζόν.
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε μόλις 24 λεπτά και είχε 12 πόντους (4/8 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 4/6 βολές), 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ. Πρώτος σκόρερ της ομάδας ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ με 18 πόντους, ο Πατ Κόνατον είχε 17 πόντους (5/7 τρίποντα) ενώ 13 πόντους και 11 ριμπάουντ είχε ο Μπόμπι Πόρτις. Σε ό,τι αφορά στον Θανάση Αντετοκούνμπο, αγωνίστηκε 14 λεπτά και είχε 1 πόντο (0/1 δίποντο, 0/2 τρίποντα, 1/2 βολές), 4 ριμπάουντ και 1 μπλοκ ενώ 13 λεπτά έπαιξε ο Γιώργος Καλαϊτζάκης που είχε 5 πόντους (1/1 τρίποντο, 2/2 βολές) και 3 ριμπάουντ.
Για τους φιλοξενούμενους ο Μο Βάγκνερ είχε 18 πόντους ενώ 14 πόντους σημείωσε ο Αρ Τζέι Χάμπτον.
Επόμενος αντίπαλος για τους Μπακς, οι Ντιτρόιτ Πίστονς τα ξημερώματα της Πέμπτης (25/11) στις 03:00, στο πέμπτο σερί και τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι πριν από ταξίδια στο Ντένβερ και στην Ιντιανάπολις.
Κορονοϊός – Καπραβέλος: Στις 50 εισαγωγές, οι 10 – 11 είναι πλήρως εμβολιασμένοι
Βουλγαρία: Πύρινος τάφος το λεωφορείο για 46 ενήλικες και παιδιά (εικόνες)
Λεωφόρους Κηφισού: Νταλίκα στο αντίθετο ρεύμα (βίντεο)
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!