Πολιτική
01 Αυγούστου 2020 10:15
Συνεκπαίδευση μονάδων του Πολεμικού Ναυτικού και της SNMG2 στο Αιγαίο (εικόνες)
Δείτε εντυπωσιακές εικόνες από την συνεκπαίδευση που διεξήχθη στο κεντρικό Αιγαίο...
![Συνεκπαίδευση μονάδων του Πολεμικού Ναυτικού και της SNMG2 στο Αιγαίο (εικόνες)](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//ce5676a6-89ac-46d7-92ed-2b0b8eaab0b5.png)
Συνεκπαίδευση μεταξύ της φρεγάτας «ΨΑΡΑ», του γερμανικού πλοίου υποστήριξης «FGS BERLIN» και της ισπανικής φρεγάτας «SPS ALVARO DE BAZAN»- που ανήκουν στη συμμαχική ναυτική δύναμη «Standing NΑΤΟ Maritime Group Two (SNMG2)- διεξήχθη χθες Παρασκευή 31 Ιουλίου, στη θαλάσσια περιοχή του κεντρικού Αιγαίου.
Η εν λόγω συνεκπαίδευση συνέβαλε στην προαγωγή του επιπέδου της επιχειρησιακής ετοιμότητας, μαχητικής ικανότητας και συνεργασίας των συμμετεχόντων σε συμμαχικό πλαίσιο, όπως ανακοινώθηκε από το ΓΕΝ.
Δείτε εικόνες:
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά στην πηγή antenna.gr (με ενεργό σύνδεσμο προς το antenna.gr)