Πολιτική
16 Ιουνίου 2020 14:08
Το “ευχαριστώ” της Κατερίνας Σακελλαροπούλου στην Αστυνομία
Στο προεδρικό Μέγαρο υποδέχθηκε η Κατερίνα Σακελλαροπούλου τον Μιχαήλ Καραμαλάκη.
![Το “ευχαριστώ” της Κατερίνας Σακελλαροπούλου στην Αστυνομία](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//04ff2767-9b5e-4509-9f74-6e7245eb1645.jpg)
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, δέχθηκε νωρίτερα σήμερα τον αρχηγό της Ελληνικής Αστυνομίας, αντιστράτηγο Μιχαήλ Καραμαλάκη, ο οποίος την ενημέρωσε για το έργο και τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει η αστυνομία.
Ο κ. Καραμαλάκης αναφέρθηκε, επίσης, στις ιδιαίτερες προσπάθειες που καταβάλλονται προκειμένου να βελτιωθεί το επίπεδο ασφάλειας των πολιτών αλλά και στο σημαντικό έργο που επιτελεί η αστυνομία μαζί με τις Ένοπλες Δυνάμεις για τη φύλαξη των συνόρων.
Από την πλευρά της, η κ. Σακελλαροπούλου τον ευχαρίστησε για τη συμβολή της ΕΛΑΣ στην αντιμετώπιση της πανδημίας και ευχήθηκε καλή επιτυχία στο έργο του.
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά στην πηγή antenna.gr (με ενεργό σύνδεσμο προς το antenna.gr)