Αθλητικά
Στους “16” του BCL το Περιστέρι
“Λύγισε” την Μπάμπεργκ και “κλείδωσε” την παρουσία του στη συνέχεια της διοργάνωσης…
![Στους “16” του BCL το Περιστέρι](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//a0655b9f-b41d-4150-b20d-411705e575aa.jpg)
Την πρόκρισή του στη φάση των «16» του Basketball Champions League, πανηγύρισε το Περιστέρι από την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της διοργάνωσης.
Οι «κυανοκίτρινοι» επικράτησαν με 78-75 της Μπάμπεργκ, στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 13η ημέρα της φάσης των ομίλων, «κλειδώνοντας» τη συνέχεια τους στη διοργάνωση.
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γκρέι που πέτυχε φοβερό κάλαθι στα 12 δεύτερα πριν το φινάλε, δίνοντας το προβάδισμα στο Περιστέρι, ενώ ο Μόζες με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Ένα κουβάρι έγιναν παίκτες, τεχνικό επιτελείο και οπαδοί, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 41-40, 59-58, 78-75
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!