Γενικά
Μπήκε για επέμβαση ρουτίνας και νοσηλεύεται στην ΜΕΘ με μηνιγγίτιδα
Χειρουργήθηκε με επιτυχία στο πόδι, ωστόσο τρεις μέρες αργότερα κατέληξε σε κωματώδη κατάσταση στην εντατική.
![Μπήκε για επέμβαση ρουτίνας και νοσηλεύεται στην ΜΕΘ με μηνιγγίτιδα](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//757cd84f-37ad-445b-8bff-9be3a8ad9623.jpg)
Στην εντατική του Γενικού Νοσοκομείου Λευκωσίας, σε κωματώδη κατάσταση νοσηλεύεται 67χρονη γυναίκα η οποία μετέβη στο δημόσιο νοσηλευτήριο για επέμβαση του ισχίου.
Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα i-eidisi.com, η 67χρονη προσβλήθηκε από μηνιγγίτιδα, και εδώ και τέσσερις ημέρες βρίσκεται σε κώμα.
Η επέμβαση έγινε στις 4 Σεπτεμβρίου, και πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, ωστόσο η γυναίκα τρεις ημέρες αργότερα παρουσίασε έντονους πονοκεφάλους και εμετούς, με αποτέλεσμα να καταλήξει στην εντατική, όπου και νοσηλεύεται μέχρι σήμερα.
Σύμφωνα με πηγές του νοσοκομείου, η 67χρονη δεν υποβλήθηκε σε αιματολογικές εξετάσεις που θα μπορούσαν να υποδείξουν την ύπαρξη προβλήματος, ενώ υπάρχουν υποψίες ότι πιθανόν η γυναίκα να προσβλήθηκε από νοσοκομειακή μηνιγγίτιδα.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!