Χθες 09:24 Τελευταία ενημέρωση : Χθες 20:29

Σινσινάτι Open: Ο Τσιτσιπάς αποκλείστηκε με κακή εμφάνιση

Ο Έλληνας πρωταθλητής αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο του τουρνουά.

-

Την ήττα στον δεύτερο γύρο του τουρνουά Σινσινάτι γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Ελληνας πρωταθλητής αντιμετώπισε τον Τζακ Ντρέιπερ και αποκλείστηκε με 2-1 (6-3, 4-6, 5-7).

Ο Τσιτσιπάς γνώρισε την ανατροπή και παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να συνεχίσει την εξαιρετική επίδοση που είχε στο πρώτο σετ.

Υπό την καθοδήγηση του νέου του προπονητή Δημήτρη Χατζηνικολάου ο Ελληνας πρωταθλητής δεν έδειξε καλή εικόνα στο δεύτερο σετ, ενώ το τρίτο σε ένα συναρπαστικό ματς είδε τον αντίπαλό του να είναι πιο ψύχραιμος στα καθοριστικά σημεία του αγώνα.

ΠΟΥ - Χολέρα: “Ανησυχία” για την έλλειψη εμβολίων

Γάζα: Διαπραγματεύσεις για εκχειρία με φόντο την αιματηρή επίθεση εποίκων στη Δυτική Όχθη (βίντεο)

Καματερό: Πυροβολισμοί έξω από σουβλατζίδικο