Ποδόσφαιρο

23 Φεβρουαρίου 2019 16:34

Διακόπηκε λόγω της κακοκαιρίας το ματς της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό

Η αναμέτρηση ξεκίνησε κανονικά, αλλά ο διαιτητής έστειλε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια στο 23ο λεπτό.

-

Οι ισχυροί άνεμοι που πνέουν από νωρίς σήμερα στην πόλη της Ξάνθης, οδήγησαν στη διακοπή του αγώνα της τοπικής ομάδας με τον Λεβαδειακό, για την 22η αγωνιστική της Super league.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες, ωστόσο ο διαιτητής Γιάννης Παπαδόπουλος αποφάσισε τελικά τη διακοπή του ματς στο 23ο λεπτό, κι ενώ το σκορ ήταν 0-0, και την αναβολή του αγώνα, καθώς οι καιρικές συνθήκες δεν επέτρεπαν τη συνέχιση του.

Ο αγώνας θα συνεχιστεί την Κυριακή, εφόσον το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.