03 Νοεμβρίου 2018 16:44

Με ανατροπή στο ’94...πανηγύρισε η Γιουνάιτεντ

«Της βγήκε η ψυχή», για να πάρει το τρίποντο εκτός έδρας

-

Το γκολ του Μάρκους Ράσφορντ στις καθυστερήσεις, στο ‘94, επέτρεψε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να κάνει την ανατροπή και να πανηγυρίσει σημαντική εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2, επί της Μπόρνμουθ.

Η οικοδέσποινα ήταν εκείνη που άνοιξε νωρίς (11΄) με τον Γουίλσον τις αποστάσεις στο σκορ.

O Μαρσιάλ ήταν ο παίκτης που ισοφάρισε (35΄).

Όπως ο Ράσφορντ, που είχε περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι, στη θέση του Μάτα, στο 56', ήταν ο καθοριστικός για την έκβαση του αγώνα παίκτης, καθώς διαμόρφωσε το τελικό σκορ, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, παγώνοντας τους γηπεδούχους.