Ποδόσφαιρο
Άνοδος στα “σαλόνια” του ισπανικού πρωταθλήματος για την Βαγιαδολίδ του Γιαννιώτα
Η ομάδα του Έλληνα άσου εξασφάλισε την επιστροφή της στην Primera Division, επικρατώντας της Νουμάνθια σε αγώνες μπαράζ.
![Άνοδος στα “σαλόνια” του ισπανικού πρωταθλήματος για την Βαγιαδολίδ του Γιαννιώτα](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//f41a11c9-d8a9-49e0-9f11-dfcc9a4de3b2.jpg)
Την επιστροφή στα “σαλόνια” του ισπανικού πρωταθλήματος πανηγυρίζουν φίλαθλοι, παίκτες, τεχνικό επιτελείο και διοικούντες στην Βαγιαδολίδ.
Η ισπανική ομάδα, στην οποία αγωνίζεται και ο Γιάννης Γιαννιώτας, παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Νουμάνθια - στον επαναληπτικό μπαράζ ανόδου - αλλά εξασφάλισε το “εισιτήριο” για την Primera Division, καθώς είχε επικρατήσει στον πρώτο αγώνα με 3-0. Ο Έλληνας άσος αντικατέστησε στο 78ο λεπτό τον Βίγια.
Μαζί με την Βαγιαδολίδ, την άνοδο εξασφάλισαν η Ουέσκα και η Ράγιο Βαγεκάνο, ενώ υπενθυμίζεται πως στην Segunda Division, υποβιβάσθηκαν οι Μάλαγα, Λας Πάλμας και Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!