Επιστροφή με χαμένο πέναλτι για τον Καρέλη

Δέκα μήνες μετά τον σοβαρό τραυματισμό του, ο 25χρονος φορ της Γκενκ και της εθνικής Ελλάδας επέστρεψε στην ενεργό δράση...

-

Ήταν 27 Δεκεμβρίου του 2016 όταν ο Νίκος Καρέλης υπέστη τον τραυματισμό-κατάρα για κάθε ποδοσφαιριστή: ρήξη χιαστών...

Ακριβώς δέκα μήνες μετά, ο 25χρονος φορ της Γκενκ και της εθνικής Ελλάδας επέστρεψε στην ενεργό δράση καθώς αγωνίστηκε στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα με την Κορτράικ για τη 13η ημέρα του βελγικού πρωταθλήματος.

Ο Καρέλης μπήκε ως αλλαγή στο 71΄ στη θέση του Σάματα, όμως στο 83' έχασε πέναλτι αφού ο Καμίνσκι πραγματοποίησε έξοχη επέμβαση, με αποτέλεσμα η Γκενκ να μείνει στο ισόπαλο 0-0 με την Κορτράικ εκτός έδρας.

Ένα αποτέλεσμα που... έδωσε παράταση ζωής στον Γιάννη Αναστασίου, παρά το γεγονός πως η Κοτράικ δεν έχει νίκη σε 10 σερί ματς (πέντε ισοπαλίες, πέντε νίκες) και βρίσκεται τρίτη από το τέλος.