Ποδόσφαιρο
31 Αυγούστου 2016 16:56
Ξανά στην προεδρία της Super League ο Στράτος
Δύο εβδομάδες μετά την παραίτησή του, ο Γιώργος Στράτος επανεξελέγη πρόεδρος της Σούπερ Λίγκας.
![Ξανά στην προεδρία της Super League ο Στράτος](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//0410e019-1925-4a2c-b443-bd55d21f29ac.jpg)
Ο Γιώργος Στράτος είναι ο νέος πρόεδρος της Super League.
Περίπου δύο εβδομάδες μετά την παραίτησή του από τον προεδρικό θώκο, ο 55χρονος παράγοντας επικράτησε στις σχετικές αρχαιρεσίες που έλαβαν χώρα στο σημερινό διοικητικό συμβούλιο, με ψήφους 12-2.
Τον νέο πρόεδρο του συνεταιρισμού καταψήφισαν Ολυμπιακός και Λάρισα, δεν ψήφισε ο Λεβαδειακός, ενώ απουσίαζε από το διοικητικό συμβούλιο ο εκπρόσωπος του Ηρακλή.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η υποψηφιότητα του κ. Στράτου ήταν και η μοναδική, καθώς ο Θοδωρής Γιαννίκος αποχώρησε την τελευταία στιγμή από την “κούρσα”.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις! Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά στην πηγή antenna.gr (με ενεργό σύνδεσμο προς το antenna.gr)