Ποδόσφαιρο
Σκόραρε πάλι ο Καρέλης για τη Γκενκ
Ο Έλληνας επιθετικός οδήγησε την ομάδα του σε θρίαμβο επί της πρωτοπόρου του βελγικού πρωταθλήματος, Κλαμπ Μπριζ.
![Σκόραρε πάλι ο Καρέλης για τη Γκενκ](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//7f171229-a1b0-451e-bc68-969161cd7d0b.jpg)
Η Κλαμπ Μπριζ μπορεί να τα πήγε μια χαρά στα ντέρμπι του βελγικού πρωταθλήματος, όμως απέναντι στη Γκενκ δεν πήρε ούτε βαθμό και υπαίτιος γι’ αυτό ήταν και ο Νίκος Καρέλης, που οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 3-2 επί της πρωτοπόρου της βαθμολογίας στο βελγικό πρωτάθλημα δίνοντας μεγάλη χαρά στη... Γάνδη, με την οποία η Κλαμπ Μπριζ ισοβαθμεί δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15΄ με τον Μενιέ, όμως ο Έλληνας διεθνής ισοφάρισε στο 36’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, σημειώνοντας το τέταρτο γκολ του στο πρωτάθλημα.
Οι Τόμας Μπούφελ στο 50’ και Μπβανά Σαμάτα στο 81’ έγραψαν το 3-1, για να μειώσει απλώς στο 83’ ο Βανάκεν.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!