Ποδόσφαιρο

23 Μαρτίου 2015 00:35

Ο Σουάρες «δάγκωσε» τη «Βασίλισσα»

Με γκολ του Λουίς Σουάρες, η Μπαρτσελόνα πήρε το Clasico και ξέφυγε 4 βαθμούς από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

-

Στο +4 από τη Ρεάλ Μαδρίτης εκτοξεύτηκε η Μπαρτσελόνα, εξασφαλίζοντας ισχυρό προβάδισμα στην κούρσα για τον τίτλο στην Ισπανία.

Σε ένα κατάμεστο Καμπ Νου, η «Μπάρτσα» προηγήθηκε 1-0 στο 19ο λεπτό με τον Ματιέ, αλλά λίγα δευτερόλεπτα μετά τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε για τη «Βασίλισσα».

Ο Ουρουγουανός Λουίς Σουάρες έδειξε τα δόντια του στο 56ο λεπτό, πετυχαίνοντας το 2-1 για τους Καταλανούς, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.

Μπαρτσελόνα: Μπράβο, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Ματιέ, Τζόρντι Άλμπα, Μαστσεράνο, Ράκιτιτς (76’ Μπουσκέτς), Ινιέστα (80’ Τσάβι), Μέσι, Νεϊμάρ (85’ Ραφίνια), Λουίς Σουάρεζ.

Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Καρβαχάλ, Πέπε (73’ Βαράν), Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος, Μόντριτς (88’ Λούκας Σίλβα), Ίσκο (80’ Χεσέ Ροντρίγκεθ), Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.