Ποδόσφαιρο

07 Δεκεμβρίου 2014 18:58

Με «κυάλια» βλέπει την κορυφή η Μίλαν

Την 3η της φετινή ήττα στο ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε η Μίλαν και έχασε κι άλλο έδαφος από την κορυφή.

-

Νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Τζένοα γνώρισε η Μίλαν στο «Λουίτζι Φεράρις», στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Serie A, με αποτέλεσμα να απομακρυνθεί στους 14 βαθμούς από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Το νικητήριο γκολ για την Τζένοα σημείωσε ο Αντονέλι στο 32o λεπτό της αναμέτρησης, οδηγώντας την ομάδα του στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Σημαντικούς βαθμούς απώλεσε στην έδρα της και η Νάπολι, που έμεινε στο 2-2 με την Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 χάρη στα γκολ των Βέρντι (19΄) και Ρουγκάνι (53΄), ωστόσο οι «Παρτενοπέι» απάντησαν με τα τέρματα των Σαπάτα (67΄) και Ντε Γκουζμάν (72΄), σώζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σπουδαίο «διπλό» πήρε από πλευράς της η Λάτσιο στην έδρα της Πάρμα, επικρατώντας με 2-1. Ο Μάουρι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+3' ) απάντησε στο γκολ που σημείωσε στο 45΄ για τους γηπεδούχους ο Παλαντίνο, ενώ ο Άντερσον στο 59' χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους, που ανέβηκαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.