20 Σεπτεμβρίου 2014 20:24

Ασταμάτητος ο Γκέκας

Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε δύο γκολ και έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του...

-

Ακόμη τρεις βαθμούς χάρισε στην Ακχισάρ ο Φάνης Γκέκας, καθώς την οδήγησε σε εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της Ερτσιγεσπόρ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε ξανά τα δύο γκολ της ομάδας του, ισοφαρίζοντας αρχικά στο 53ο λεπτό και σημειώνοντας το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις. Υπενθυμίζεται ότι την περασμένη Δευτέρα ο Γκέκας είχε σκοράρει και πάλι εις διπλούν και μάλιστα είχε διαμορφώσει και τότε στο φινάλε το τελικό 2-2 απέναντι στη Σιβασπόρ.

Η Ακχισάρ πραγματοποιεί εξαιρετικό ξεκίνημα και βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος, με επτά βαθμούς μετά από τρεις αγώνες.