Ποδόσφαιρο

24 Αυγούστου 2014 20:19

Πέταξε βαθμούς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Επίδειξη δύναμης η Τότεναμ

Ισόπαλη 1-1 με την Σάτερλαντ ήρθε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η Τότεναμ επιβλήθηκε 4-0 της ΚΠΡ.

-

Νέα απώλεια βαθμών για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σάντερλαντ στο "Στάδιο του Φωτός".

Νωρίτερα, επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε η Τότεναμ εναντίον της ΚΠΡ, όπως δείχνει και το τελικό 4-0, με τα τρία γκολ να σημειώνονται σε διάστημα 25 λεπτών στο α΄ ημίχρονο.

Επισης, σε άλλο ματς της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερσιπ, η Χαλ έπαιξε για περίπου 80 λεπτά με δέκα παίκτες (αποβολή Τσέστερ στο 14΄) εναντίον της Στόουκ, "αγκάλιασε" τη νίκη με το γκολ του Νίκιτσα Γέλαβιτς στο 42ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε και ισοφαρίστηκε στο 84΄ από τον Σόουκρος.

Χθες, με τα γκολ των Κόστα και Αζάρ η Τσέλσι έκανε το 2Χ2 στο φετινό πρωτάθλημα της Αγγλίας.