Γενικά
27 Μαΐου 2016 13:57
Ο Τσακαλώτος ποζάρει με τη φανέλα της Φέγενορντ (φωτό)
Η φανέλα-δώρο με το Νο 24 του Ολλανδού Πρέσβη στον υπουργό Οικονομικών είχε έντονες σημειολογικές αναφορές…
![Ο Τσακαλώτος ποζάρει με τη φανέλα της Φέγενορντ (φωτό)](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//1e44b3eb-6a2a-471e-a423-57c06fe72a1a.jpg)
Την ολλανδική Πρεσβεία στην Αθήνα επισκέφθηκε ο υπουργός Οικονομικών Ευκλείδης Τσακαλώτος και έφυγε με δώρο ποδοσφαιρική φανέλα.
Ο Πρέσβης Κάσπαρ Βέλντκαμπ αφού τον καλωσόρισε του δώρισε τη φανέλα της Φέγενορντ, η οποία είχε το όνομα του και τον αριθμό «24», με την… σημειολογία για το Eurogroup της 24ης Μαΐου να είναι εμφανής.
"Ο Έλληνας υπουργός Οικονομικών, Ευκλείδης Τσακαλώτος, ο οποίος γεννήθηκε στο Ρότερνταμ, έλαβε την φανέλα της Φέγενορντ από την ολλανδική πρεσβεία προς τιμή του Eurogroup της 24ης Μαΐου", αναφέρεται χαρακτηριστικά σε ανάρτηση της ολλανδικής πρεσβείας στο twitter.
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά στην πηγή antenna.gr (με ενεργό σύνδεσμο προς το antenna.gr)