Νέα

13 Ιουνίου 2014 19:00

Το Μεξικό κοντράρεται με το Καμερούν

Όποια ομάδα νικήσει θα πιάσει στην κορυφή του Ομίλου την Βραζιλία, η οποία επικράτησε χθες με 3-1 της Κροατίας στην πρεμιέρα του Μουντιάλ.

-

Μεξικό και Καμερούν διεκδικούν τους 3 βαθμούς, για να κυνηγήσουν τη Βραζιλία στη βαθμολογία του 1ου Ομίλου, μετά τη νίκη της «σελεσάο» επί της Κροατίας στην πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Οι Μεξικανοί διαμαρτύρονται για την ακύρωση του γκολ που πέτυχε στο 13ο λεπτό ο Τζιοβάνι Ντος Σάντος, αλλά ο επόπτης τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ. Στο 29ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καμερούν, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, για να ακυρωθεί και αυτήν τη φορά το γκολ κατόπιν υπόδειξης οφσάιντ.

Σε φαρμακερή αντεπίθεση στο 61ο λεπτό, ο Περάλτα νίκησε τον Ιτάνζ και έδωσε προβάδισμα στο Μεξικό. 1-0

Μεξικό: Οτσόα, Ροντρίγκες, Μαρκές, Ερέρα, Λαγιούν, Ντος Σάντος, Μορένο, Γουαρδάδο, Περάλτα, Αγκιλάρ, Βάσκες.

Καμερούν: Ιτάνζ, Ασού-Εκοτό, Ενκουλού, Τζεουγκουέ, Σονγκ, Μουκάτζο, Τσούπο-Μότινγκ, Σετζού, Ενό, Εμπιά, Ετό.