Αθλητικά
Θρήνος για τον Άγγελο Χαριστέα
Ήταν όλοι εκεί για να συμπαρασταθούν στον πρώην παίκτη της Εθνικής Ελλάδος και του Άρη και να προσφάτως εκλεγμένο Δημοτικό Σύμβουλο.
![Θρήνος για τον Άγγελο Χαριστέα](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//5ff8e20c-bfd0-4000-a0a7-a5408f8a824c.jpg)
Έχοντας στο πλευρό του την οικογένειά του, συγγενείς, φίλους και πλήθος κόσμου, ο Άγγελος Χαριστέας “αποχαιρέτησε” σήμερα τον πατέρα του Ιωάννη, ο οποίος απεβίωσε την Κυριακή (16/6), σε ηλικία 64 ετών.
Η νεκρώσιμος ακολουθία τελέστηκε στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου, στο Στρυμονικό Σερρών, τόπο καταγωγής του άλλοτε διεθνή επιθετικού, στον οποίο κατοικούσε μόνιμα ο εκλιπών και η ταφή έγινε στα κοιμητήρια του χωριού.
Θερμή συμπαράσταση για την απώλειά του, εισέπραξε ο Άγγελος Χαριστέας από τον Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολο Τζιτζικώστα, ο οποίος παρέστη στην κηδεία, όπως και η Αντιπεριφερειάρχης, Βούλα Πατουλίδου, αλλά και ο παλαίμαχος καλαθοσφαιριστής, Χρήστος Κωνσταντινίδης.
Το ίδιο συνέβη και με τον αρχηγό του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ, Αντρέ Βιεϊρίνια, ο οποίος παραβρέθηκε στην κηδεία για να στηρίξει τον εσχάτως εκλεγμένο περιφερειακό σύμβουλο (σ.σ. με τον συνδυασμό του Απόστολου Τζιτζικώστα), έχοντας μαζί του τη σύζυγό του, Βάσω. Ο Άγγελος Χαριστέας και ο διεθνής Πορτογάλος μέσος διατηρούν στενή φιλική σχέση.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!