Στίβος
Επέστρεψαν οι θριαμβευτές της Γλασκώβης (εικόνες)
Με μετάλλια και πολλά χαμόγελα έφτασε στην Αθήνα τα ξημερώματα η αποστολή της εθνικής ομάδας στίβου.
![Επέστρεψαν οι θριαμβευτές της Γλασκώβης (εικόνες)](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//e05c56bc-7a8b-4b09-9e7c-663e9d1f8e73.jpg)
Με τέσσερα μετάλλια στις αποσκευές τους και πολλά χαμόγελα, επέστρεψε τα ξημερώματα στην Αθήνα η αποστολή της εθνικής ομάδας στίβου, που συμμετείχε από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Γλασκώβης.
Μαζί τους και ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιώργος Βασιλειάδης, που βρέθηκε στη Γλασκώβη και παρακολούθησε από κοντά τις προσπάθειες των πρωταθλητών μας.
Τους Έλληνες αθλητές υποδέχτηκε ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ, Κώστας Παναγόπουλος, φίλοι και συγγενείς.
Για τρεις ημέρες οι 17 αθλητές και αθλήτριές μας, προσπάθησαν και έφεραν την Ελλάδα στην 5η θέση του πίνακα των μεταλλίων: ένα χρυσό, δύο ασημένια και ένα χάλκινο, δέκα τελικοί, και οχτώ θέσεις μέσα στην πεντάδα ήταν ο απολογισμός για τον ελληνικό στίβο στη Γλασκώβη.