Μπάσκετ
Ομπράντοβιτς: δεν έχω λόγια για να πω πόσο ευγνώμων είμαι στον Παύλο Γιαννακόπουλο (εικόνες)
Συντετριμμένος ο Ζοτς ήταν από τους πρώτους που έσπευσαν να προσκυνήσουν την σορό του ιστορικού, διοικητικού ηγέτη της «πράσινης» ΚΑΕ.
![Ομπράντοβιτς: δεν έχω λόγια για να πω πόσο ευγνώμων είμαι στον Παύλο Γιαννακόπουλο (εικόνες)](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//fd8e4a5b-9408-4d90-bfe5-4a416da2b562.jpg)
«Δεν έχω λόγια για να πω πόσο ευγνώμων είμαι για τον Παύλο Γιαννακόπουλο, γι’ αυτά που έχει προσφέρει στον Παναθηναϊκό», δήλωσε εμφανώς καταβεβλημένος ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς, ο οποίος ήταν βασικός κρίκος της αλυσίδας μερικών από τις μεγαλύτερες στιγμές στην ιστορία του Παναθηναϊκού, επί Προεδρίας του Παύλου Γιαννακόπουλου.
Ο Ζοτς ήταν από τους πρώτους που βρέθηκαν στο παρεκκλήσι της Μητρόπολης Αθηνών, τoν Ιερό Ναό Θεοτόκου Γοργοεπήκοου και Αγίου Ελευθερίου, όπου από το πρωί σήμερα εκτίθεται σε λαϊκό προσκύνημα η σορός του επιχειρηματία, ο οποίος έφυγε από την ζωή την Κυριακή, σε ηλικία 89 ετών.
Το μόνο που μπόρεσε να συμπληρώσει ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς, αφού έκανε αναφορά στα 13 χρόνια που συνυπήρξε με τον εκλιπόντα στον Παναθηναϊκό, ήταν «τα συλλυπητήριά μου στην οικογένειά του και όλο τον κόσμο του Παναθηναϊκού».
Ο πρώην προπονητής του Παναθηναϊκού δεν θα παραστεί στην εξόδιο ακολουθία για τον Παύλο Γιαννακόπουλο, καθώς το απόγευμα η ομάδα του έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις στην Τουρκία.