22 Ιουνίου 2017 20:36

Confederations Cup: πρώτος βαθμός για Καμερούν και Αυστραλία

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών.

-

Τον πρώτο τους βαθμό στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών της Ρωσίας πήραν Καμερούν και Αυστραλία, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο στάδιο της Αγίας Πετρούπολης, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του τουρνουά.

Η αφρικανική ομάδα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζάμπο Αντρέ-Φρανκ, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αμπουμπακάρ στο 59΄ για να “κλειδώσει” τη νίκη.

Ένα λεπτό αργότερα …τιμωρήθηκε από τα “καγκουρό”, που ισοφάρισαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίλιγκαν.

Καμερούν: Οντόα, Αμπουμπακάρ, Μπασογκόγκ, Τζουμ, Φάι, Μαμπουκά, Μουκαντζό (77΄ Εκάμπι), Ενγκααντέου-Ενγκάτζουι, Οντόα, Σιανί, Τεϊκέου, Ζάμπο Αντρέ-Φρανκ.

Αυστραλία: Ράιαν, Ντεγκενέκ, Γκερσμπαχ, Τζούριτς (70΄ Κέιχιλ), Κρούσε (65΄ Τροισί), Λέκι, Μίλιγκαν, Μούι, Ρόγκιτς (79΄ Ιρβάιν), Σέινσμπερι, Ράιτ.