Ποδόσφαιρο
“Μάχες” οπαδών στο Μενίδι
Εκτεταμένα επεισόδια στους δρόμους κοντά στο γήπεδο του Μενιδίου πριν και μετά το ματς του Άρη με τον Αχαρναϊκό.
![“Μάχες” οπαδών στο Μενίδι](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//c445c9e3-2ad4-4d89-b60d-12048465be8e.jpg)
Σε πεδίο μάχης μετατράπηκαν οι δρόμοι του Μενιδίου κοντά στο γήπεδο του Αχαρναϊκού. Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες συνεπλάκησαν οπαδοί των «κίτρινων» και της ΑΕΚ .
Μάλιστα, υπάρχουν μαρτυρίες για ζημιές σε καταστήματα της περιοχής, καμένα αυτοκίνητα και για καταστροφές στο χώρο του Δημαρχείου. Υπήρξε παρέμβαση της Αστυνομίας, η οποία έκανε 5 συλλήψεις.
Σύμφωνα με τις περιγραφές των αυτοπτών, όλα ξεκίνησαν περίπου στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης του Αχαρναϊκού με τον Άρη όταν περίπου 100 νεαροί , μερικοί εξ αυτών με διακριτικά της ΑΕΚ, μπήκαν στο γήπεδο, και κατευθύνθηκαν προς την πλευρά των Θεσσαλονικέων όπου η κατάσταση… εκτροχιάστηκε με την είσοδο των οργανωμένων οπαδών των «κίτρινων».
Τα επεισόδια συνεχίστηκαν και μετά το τέλος του ματς με αποτέλεσμα η αποστολή του Άρη να αναχωρήσει αρκετή ώρα μετά το σφύριγμα της λήξης .
Κι αυτό γιατί το πούλμαν της ομάδας δέχθηκε επίθεση από περίπου 20 άτομα οι οποίοι πετούσαν μπουκάλια κι άλλα αντικείμενα. Αφού αποχώρησε η αποστολή του Άρη, η ένταση συνεχίστηκε με διμοιρίες των ΜΑΤ.
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!