Ποδόσφαιρο
22 Ιουλίου 2016 07:14
Με ΑΙΚ Στοκχόλμης ο Παναθηναϊκός στο Europa League
Η ομάδα της Σουηδίας νίκησε και στο Γιβραλτάρ την Γιουρόπα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με το «τριφύλλι».
![Με ΑΙΚ Στοκχόλμης ο Παναθηναϊκός στο Europa League](https://ant1media.azureedge.net/imgHandler/1000//5f209f10-ddf0-41ad-8fa2-67a28665578e.jpg)
Η ΑΪΚ Στοκχόλμης θα είναι η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League.
Η ομάδα της Σουηδίας νίκησε και στο Γιβραλτάρ την Γιουρόπα με 1-0, όπως ακριβώς είχε κάνει και στο πρώτο παιχνίδι και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με το «τριφύλλι».
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μαρκάνεν στο 55΄.
Η ενδεκάδα της ΑΪΚ: Κάρλγκρεν, Χάουκσον, Γιόχανσον, Μπλούμπεργκ, Μαρκάνεν (78' Γιασίν), Βαϊσάνεν (88' Κπόζο), Οφόρι, Σάντγκρεν, Αφάνε (46' Ισιζάκι ), Χούιφελντ, Σαλέτρος
Ακολουθήστε το antenna.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά στην πηγή antenna.gr (με ενεργό σύνδεσμο προς το antenna.gr)