Ποδόσφαιρο

15 Μαρτίου 2015 21:11

Ασταμάτητη η ΑΕΚ στη Football League

Αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει η ΑΕΚ. Ξεπέρασε χωρίς πρόβλημα με 3-1 το εμπόδιο του Φωστήρα.

-

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕΚ έκαμψε την αντίσταση του Φωστήρα στον Ταύρο, επικρατώντας με 3-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League.

Η «Ένωση», που πανηγύρισε τη 18η νίκη της σε 20 παιχνίδια όντας αήττητη, βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό από το γκολ του Μπελέρη, όμως απάντησε λίγο αργότερα, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ.

Ο Γιόχανσον στο 18ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Πλατέλλας στο 36΄ έγραψε το 2-1 για τους «κιτρινόμαυρους». Το τελικό 3-1 σφράγισε ο Ζόριτς  στο 80ο λεπτό, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Φωστήρας: Γκέκας, Ζυγογιάννης, Γρομητσάρης, Γκατσέσα, Βλασόπουλος (72' Ιμεράι), Μουκίδης (46' Σιώπης), Μουστογιάννης (62' Ράμα), Μπελέρης, Αχείμαστος, Μήτκας, Σμυρλής.

ΑΕΚ: Βούρας, Ανάκογλου, Αραβίδης (74' Ντακόλ), Κολοβέτσιος, Μπακάκης (65' Ρόβας), Πεταυράκης, Πλατέλλας, Τζανετόπουλος, Κρισάντους, Ζόριτς (83' Φαγέ), Γιόχανσον.