Ποδόσφαιρο

26 Ιανουαρίου 2015 20:29

Με χατ-τρικ του Αραβίδη...

Οι παίκτες της ΑΕΚ χόρευαν στη βροχή και επιβλήθηκαν εύκολα 3-0 του Παναιγιάλειου.

-

Δεν ήταν μόνο η βροχή ασταμάτητη στο ΟΑΚΑ… Ασταμάτητος ήταν και ο Δημήτρης Αραβίδης, που πέτυχε και τα τρία γκολ της ΑΕΚ απέναντι στον Παναιγιάλειο.

Το σκορ άνοιξε στο 40ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του γκολκίπερ Αθανασόπουλου.

Στο 65’ ο Αραβίδης εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα ακριβείας του Σοϊλέδη και διπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 86ο λεπτό.

ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Σαρρής, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης (72’ Γροντής), Γιόχανσον, Ανάκογλου (79’ Ρόβας), Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπαρμπόζα (73’ Μπρέσεβιτς), Αραβίδης.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Σπίνουλας, Τζημογιάννης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Ρουμπουλάκου, Μίλιεβιτς ( 70’ Ντος Σάντος), Νάστος (65’ Καμινιώτης), Σεχολάρι (79’ Φουρτάδο), Σκαρτσίλας, Μπούνας.

Στο άλλο ματς του Νοτίου Ομίλου της Football League, Καλλιθέα και Ηρακλής Ψαχνών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.