Ποδόσφαιρο

29 Νοεμβρίου 2014 23:13

16η σερί νίκη για τη Ρεάλ Μαδρίτης

Ασταμάτητη η «Βασίλισσα» στην Ισπανία. Πρώτο γκολ του Μόρα στην ιταλική Serie A. Στραβοπάτησε η Τσέλσι στην Αγγλία.

-

Τα γκολ των Καρίμ Μπενζεμά (18’) Γκάρεθ Μπέιλ (83’) και χάρισαν στη Ρεάλ Μαδρίτης τους τρεις βαθμούς της νίκης κόντρα στη Μάλαγα.

Η «Βασίλισσα» έφθασε έτσι τις 16 σερί νίκες, κάτι που δεν έχει προηγούμενο στην ιστορία της, και βαδίζει ακάθεκτη για τον τίτλο στην ισπανική La Liga.

Η Μάλαγα κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με τον Σάντα Κρουζ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Στην Ιταλία, ο Βαγγέλης Μόρας πέτυχε με κεφαλιά το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο η Βερόνα δεν κατάφερε να πανηγυρίσει στην έδρα της Σασσουόλο και γνώρισε την ήττα με 2-1.

Στην Αγγλία, η Τσέλσι «σκόνταψε» στο Stadium of Light και παραχώρησε λευκή ισοπαλία στη Σάντερλαντ.

Με φόρα από το διπλό στο Emirates, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέτριψε 3-0 τη Χαλ.

Στο Άνφιλντ ο Γκλεν Τζόνσον «λύτρωσε» τη Λίβερπουλ στο 85ο λεπτό, βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί των τελευταίων αγώνων.