Ποδόσφαιρο

16 Μαρτίου 2014 17:26

«Καθάρισε» νωρίς η ΑΕΚ την Τριγλία Ραφήνας

Συνέχεια στις νίκες έδωσε η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας άνετα με 2-0 επί της Τριγλίας Ραφήνας.

-

Η «Ένωση» με δύο γκολ στα πρώτα 22 λεπτά του αγώνα, ξεπέρασε εύκολα εκτός έδρας με 2-0 το εμπόδιο της Τριγλίας Ραφήνας και διατήρησε τη διαφορά της από τους αντιπάλους της στην κορυφή του 6ου ομίλου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πλατέλλας, ενώ ο Ντακόλ στο 22ο λεπτό έγραψε το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη για τους «κιτρινόμαυρους».

Από κει και πέρα, η ΑΕΚ έριξε ρυθμούς στον αγωνιστικό χώρο, όμως, θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο τέρμα, ενώ οι γηπεδούχοι πίεσαν προς το τέλος και είχαν δοκάρι με τον Μπαντούνα στο 89΄.

Τριγλία Ραφήνας: Αφουξενίδης, Στρόμπουλος (81' Μπαντούνας), Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας, Σκαφίδας, Τσιτοφώτος (61' Μουμουλάκης), Γκίκας, Σταμπέλος, Μάτζης, Ζέκιο (84' Αδαμόπουλος).

AEK: Boύρας, Γεωργέας, Τσιρίλο, Σταθάκης, Πεταυράκης (85' Τσουμάγκας), Ρόβας, Κορδέρο, Πλατέλλας, Πόποβιτς (75' Γροντής), Ανάκογλου, Ντακόλ.