Μπάσκετ

06 Φεβρουαρίου 2014 21:40

Τρένο δίχως… φρένο η νεοφώτιστη Κηφισιά

Την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 μπάσκετ των ανδρών συνεχίζει η Νέα Κηφισιά.

-

Η νεοφώτιστη ΑΕΝΚ ξεπέρασε και το εμπόδιο του Πανιωνίου στην έδρα της, επικρατώντας με 64-60 των «κυανέρυρθρων», και με την 10η φετινή νίκη της σε 17 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, «φλερτάρει» ακόμη και με την πρώτη 4αδα.

Η Νέα Κηφισιά αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο (16-20), πήρε το προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων να αντιδράσουν, κατάφερε να γευτεί τη νίκη και να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής τον 4 της βαθμολογίας ΠΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 36-30, 47-42, 64-60.

Νέα Κηφισιά: Βασίλιεβιτς 15 (2), Λιακόπουλος 4, Κρόκερ 13, Κομποδιέτας, Ψαθάς 6, Γκάρετ 5, Γουντς 2, Τσαλδάρης 4, Αντεγκμπόγε 4, Κακιούζης 4, Μπάρλος 7.

Πανιώνιος: ΜακΚόλουμ 19 (2), Κάρτερ 13 (2), Μίλμπερν 15 (2), Αθανασούλας, Μπατής 2, Σκορδίλης 7, Λάνγκφορντ, Μισέλ 2, Σίμτσακ, Κιρίτσης 2, Σαλούστρος.