Ποδόσφαιρο

03 Ιανουαρίου 2014 20:51

Με το δεξί μπήκε η Καλλιθέα στο 2014

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Football League η Καλλιθέα το 2014 επικρατώντας 2-1 του Φωκικού, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

-

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά το λάθος του διαιτητή της αναμέτρησης, που είδε ανύπαρκτο πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μάρσιο Πίκολο στον Γιώργο Θέο, στο 10ο λεπτό όμως η Καλλιθέα δεν το έβαλε κάτω.

Οι παίκτες του Βαζέχα ισοφάρισαν στο 37ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Κώστα Παγώνη και πήραν το προβάδισμα με την κεφαλιά του Γκαλάν μετά από εκτέλεση φάουλ του Παγώνη στο 68ο λεπτό.

Οι συνθέσεις

Καλλιθέα (Βαζέχα): Κατσούλης, Μουσταφίδης, Καλαμιώτης, Πίκολο, Παγώνης, Ρουσάκης, Πούλγκα (59' Κατσικογιάννης), Φαγιέ, Γκαλάν, Χαϊκάλης (91' Ατματσίδης), Καραλής (78' Φαμπρίς).

Φωκικός (Κούτσης): Λαντζάνο, Πεχλιβανόπουλος, Άλα, Ράντι, Θέος (62' Γεωργουσόπουλος), Φράγκος, Σιμονιάν, Άλβαρες, Τζέκος, Πολυχρονάκης, Καλαγκάνης.